Haber

Kars’ta beklenen kar yağdı

Kars’ta beklenen kar yağdı

KARS – Kars’ta uzun süredir beklenen kar yağdı. Sabah saatlerinde başlayan kar yağışı kısa sürede beyaza döndü.

Kars’ta sabah saatlerinde etkili olan kar yağışı ile birlikte sokaklar beyaz örtüyle kaplandı. Kar yağışının etkili olduğu kentte sokaklara çıkan vatandaşlar bol bol fotoğraf çekerken, yağan kar vatandaşların yüzünü güldürdü.

Kars’ta karın çok geç yağdığını belirten Ebubekir Keleş, “Böyle bir kar yağışı insanı gerçekten çok mutlu ediyor. Kars, Erzurum, Ağrı, Muş, Van denilince akla kar geliyor. Kış karla bereketlenecek, ben de kar yağıyor. Yazın kar bol olur inşallah, tüm insanlar faydalanır” dedi.

Keleş, “Bu yıl Allah’ın izniyle kar biraz geç düştü. Ama şimdi kar yağıyor. Allah’a şükür. Gerisi inşallah daha güzel gelir. Kars ve Sarıkamış bölgelerimiz karla bayram ediyor. Misafirlerimiz Dışarıdan da karın güzelliğinin tadını çıkardıklarını söyleyen Başkan, şunları kaydetti: “Bu vesileyle mutlu olacağız. Allah’ım ülkemize bol bol kar ve yağmur yağdırmasını niyaz ediyoruz.”

Öte yandan beyaz çarşafla kaplanan kentteki tarihi yapılar da beyazla görsel bir şölen sundu. Kars Kalesi, Havariler Kilisesi, Evliya Camii ve sokaklarda kartpostal manzaraları boy gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu