Haber

MLKP soruşturmasında tutuklu sanığın yargılanmasına devam ediliyor

Terör örgütü MLKP’ye yönelik Eskişehir merkezli soruşturmada tutuklanan sanığın yargılanmasına devam edildi.

Davanın Eskişehir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki üçüncü duruşmasına tutuklu sanık Müslüm Koyun, avukatı ve yakınları katıldı.

Savunmasını yapan sanık Koyun, “Dosyada MLKP örgütüne üyeliğime ilişkin herhangi bir delil yok. Uzun süredir tutuklu olduğumu dikkate alarak tahliyemi talep ediyorum.” söz konusu.

Ses ve Görüntü Bilgi Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katılan tanığın ifadesinin dinlenmesinin ardından mahkeme heyeti, Koyun’un tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı 23 Ocak 2024’e erteledi.

Terör örgütü MLKP’ye yönelik 30 Nisan’da merkezi Eskişehir olmak üzere 8 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda 3’ü Yeşil Sol Parti’den (YSP) milletvekili adayı 10 kişi gözaltına alındı. 3 Mayıs’ta sulh ceza hakimliğine sevk edilen bu kişilerden YSP’nin eski milletvekili genel seçimlerinde 3. sıradaki milletvekili adayı Müslüm Koyun tutuklandı. Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmanın tamamlanmasının ardından 10 sanık hakkında bir iddianame daha hazırlanırken, hakkında 115 sayfalık iddianame hazırlanan Müslüm Koyun için 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istendi. “Silahlı terör örgütüne üye olmak” suçu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu