Haber

Saruhan Oluç: Yemin eden Meclis Başkanvekili istifa etsin

Hak Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Küme Başkan Yardımcısı Saruhan Oluç ve MHP Meclis Başkanvekili Celal Adan’ın, HEDEP Milletvekili Sırrı Sakık’a küfür etmesiyle ilgili Meclis’te basın toplantısı düzenlendi.

‘KABUL EDİLEMEZ’

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre Oluç, Adan hakkında acil işlem başlatılması gerektiğinin altını çizdi. Durumu “utanç verici” olarak değerlendiren Oluç, “Celal Adan’ın konuşmacımızın arkasından, mikrofonu kapalı olduğunu düşünerek grubumuzu hedef alan ve benim kullanmaktan utanacağım sözler çok ciddi ve saygı açısından utanç vericidir. Arkasındaki duvara “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” yazan Meclis Başkan Vekili’nin bu kirli ve çirkin dili, milletin iradesine açık bir hakarettir. “Asla ve asla değildir. kabul edilebilir” dedi.

‘YOLSUZLUK GÖSTERGESİ’

Milletvekillerini her zaman temiz dil konusunda uyaran Adan’ın kirli dil kullandığını belirten Oluç, şöyle konuştu: “Milletvekilliğinin erdeminden, Meclis’in değerinden, siyasi ahlaktan bahseden bir başkan yardımcısının içinde bulunduğu durum ibretlik bir durumdur. ; Farklı fikirlere karşı hoşgörüsüzlüğün bir örneğidir. Niyetini beğenmediğiniz kişiye hakaret etmek veya küfretmek yolsuzluk göstergesidir ve kabul edilemez bir tutumdur. “Milyonlarca oy almış bir partinin temsilcilerini hedef alarak hakaret etmek aynı zamanda o partiye oy veren milyonlarca insana, halkımıza da hakaret etmek, küfür etmek demektir” dedi.

‘İSTİFA ETMEK ZORUNDAYIZ’

Oluç şöyle devam etti: “Celal Adan TBMM Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etmelidir. Tarifsiz bir hakaretin sahibi olarak o koltuğa oturmamalı. TBMM Başkanı’nı bu konuda gereğini yapmaya çağırıyoruz. Sayın Kurtulmuş; Temsilciniz olan bir kişinin bu tutumu kabul edilemez. Bu konuda nasıl bir tutum sergileyeceğinizi çok merak ediyoruz. Son olarak buradan uyarıyoruz; Grubumuza, dostlarımıza, milletimizi kötüleyen, milletimizin iradesine hakaret edenlere karşı tavrımız ve tavrımız her zaman açık ve kararlı olacaktır. “Kimseye hakaret etmiyoruz, asla etmiyoruz ama kendimize de asla hakaret etmeyiz.” (HABER MERKEZİ)

kirkagacajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu