Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’in doğum gününü kutladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in doğum gününü kutladı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında ​​Aliyev’i kendisi ve Türk halkı adına tebrik ederek sağlık, mutluluk ve uzun ömürler diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajında ​​şu ifadelere yer verildi:

“Kardeş Azerbaycan, soylularınızın kararlı ve vizyoner liderliği ile son yıllarda büyük başarılara imza atmış ve uluslararası arenada itibarını daha da pekiştirmiştir. Özellikle Karabağ ve Doğu Zengezur’un kalkınması ve diriltilmesinde azim ve kararlılığınız üstündür.” her türlü beğeni.

Azerbaycan’ın barışı, refahı ve gelecek nesilleri için değerli çabalarınız tüm Türk dünyası tarafından büyük bir ilgi ve sevinçle takip edilmekte ve örnek olarak kabul edilmektedir.

Gücünü ‘tek millet, iki devlet’ anlayışından ve halklarımız arasındaki kadim kardeşlik ilişkilerinden alan Türkiye-Azerbaycan ittifakı da bu süreçte bölgemiz için güvenlik, istikrar ve refahın vazgeçilmez unsuru olmuştur.

Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız 2023 yılında savunma sanayii, ortak enerji ve ulaştırma projelerindeki işbirliğimiz ile her alanda sarsılmaz dayanışmamızı daha da yukarılara taşıyacağımıza yürekten inanıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu