Teknoloji

Dev şirketten Elon Musk’un X’ine bir darbe daha

IBM, reklamlarının platformdaki Nazi yanlısı içeriğin yanına yerleştirilmesinin ardından X’ten çekilme kararı aldı. Şirket, Media Matters’ın, Nazi yanlısı memler ve Hitler’i destekleyen diğer gönderilerin yanı sıra IBM ve diğer bazı teknoloji devlerinden reklamlar yerleştirdiğini bildirmesinin ardından ağdaki tüm reklamları askıya aldığını söyledi.

Şirket yaptığı açıklamada, “IBM’in nefret söylemi ve ayrımcılığa karşı sıfır toleransı var ve bu kabul edilemez durumu araştırırken X’teki tüm reklamları askıya aldık” dedi. Reklamlar Medya Önemlidirtarafından da vurgulanan Comcast, Financial Times’a durumu gözden geçirdiğini belirtti.

Media Matters tarafından tespit edilen gönderilerden artık para kazanılmayacak ve kullanıcıların içeriği görüntülemek için bir uyarı mesajına tıklamasını gerektiren “hassas medya” etiketleriyle birlikte görünecek.

IBM’in reklamları askıya alma kararından kaç reklam kampanyasının etkilendiği belli değil. Ancak başka bir yüksek profilli şirketin platformdan geçici olarak çekilmesi, şirketin zaten kötü durumda olan reklamcılık işine yeni bir darbe daha vurdu.

X’te yayınlanan bir makalede CEO Linda YaccarinoDoğrudan IBM’e veya Media Matters raporuna atıfta bulunmasa da herkesin ayrımcılığa son vermesi gerektiğini söyledi.

karaisaliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu