Haber

Edirne’de toplanan yardıma Bulgaristan vatandaşları da destek verdi.

Deprem bölgesine gönderilecek yardımların toplandığı merkezlerden biri de Mimar Sinan Edirne’de. Spor Salonda günde yaklaşık 4 bin gönüllü çalışıyor. Salona yardım getirenler arasında Bulgaristan’dan gelen soydaşlar da var. Bulgaristan’ın Kırcaali kentinden gelen Sevgin Yusuf, “O tarafta bu şekilde yardım getiren çok insan var. Buradakilerle aynı duyguları paylaşıyoruz” dedi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Edirne’de bölgeye gönderilmek üzere toplanan yardım merkezlerinden Mimar Sinan Spor Salonu dördüncü gününde de yardımlarla doldu. Salondaki paketleme ve tasnif çalışmalarına günde yaklaşık 4 bin kişinin gönüllü yardımcıları 24 saat dönüşümlü olarak yardım etti. Edirneliler de gün boyu yardım malzemesi getirdi.

CİNLER DE YARDIM GETİRDİ Dirne’deki yardım merkezine gelenler arasında Bulgaristan’dan gelen hemşeriler de vardı. Araçları ile yardıma gelen vatandaşlar, kışlık ihtiyaç malzemeleri olan yorgandan giyeceklere kadar, görevlilere teslim etti. ‘BULDUĞUMUZU GETİRDİK’ Bulgaristan’ın Kırcaali kentinden gelen Sevgin Yusuf, çoğunlukla kışlık eşya getirdiklerini belirtti. Yusuf, “Kırcaali’den geliyoruz. Ne bulursak getirdik. Buradakilerle aynı duyguları paylaşıyoruz. Orada akrabalarım da vardı. Biz de arayıp herkese ‘geçmiş olsun’ dedik” dedi.

İmkanı olsa kendisinin de deprem bölgesine gitmek istediğini ifade eden Yusuf, “Keşke o tarafa geçebilsek ama orada herkesin işi var, onunla uğraşıyorlar. Bulgaristan, daha fazla yardım edeceğiz. Özel bir arama kurtarma ekibi gitti ama Sofya’da bir yardım tırı oluşturulursa biz de yardıma gideriz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu