Teknoloji

Elon Musk Çantayı Açıyor: Twitter İçin Alınan Yeni Kararlarla Para Kazanmak Daha Kolay Olacak!

Geçtiğimiz haftalarda isim ve logosunu değiştiren Twitter, geçtiğimiz günlerde platformdaki içerik üreticileri için yeni para kazanma politikalarını devreye soktu. Böylece kullanıcılar, Twitter üzerinden aldıkları etkileşim ile güzel kazançlar elde etmeye başladılar. Bugün platformda para kazanmak için gerekli olan bazı kullanıcı koşulları yeniden güncellendi. Yeni kararlar doğrultusunda içerik üreticileri daha kolay gelir elde etmeye başlayabilecek. Detaylar haberde.

Elon Musk yönetimindeki eski adı Twitter olan X, ilk olarak geçtiğimiz hafta hayata geçirdiği para kazanma sisteminde bazı değişikliklere gitti.

Bu kapsamda platformdaki içerik üreticilerinin aldıkları etkileşime göre dolar bazında fayda sağlayabilecekleri sistem için belirlenen bazı kurallar güncellendi.

Musk ve ekibi, botlar aracılığıyla oluşturulan geçersiz etkileşimlerden para kazanmak isteyen kullanıcıları engelleyen bazı para kazanma limitlerini azalttı.

Resmi açıklamaya göre, kullanıcının para kazanmaya başlamasından önceki son 3 aydaki minimum izlenme sayısı 15 milyondan 5 milyona düşürüldü. Öte yandan asgari ödeme tutarının 50 dolardan 10 dolara düşürüldüğü de belirtildi.

Twitter’da alınan yeni kararlar ve paylaşılan içeriklerle birlikte gelir elde etmek isteyen kullanıcıların önü daha da açıldı diyebiliriz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Hiç Twitter ve benzeri platformlardan para kazanabildiniz mi? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu