Haber

Seydişehir’de Alacabel tüneli çalışmaları incelendi

Konya’nın Seydişehir ilçesindeki Alacabel tüneli çalışmaları incelendi.

AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, Konya AK Parti İl Başkanı Hasan Angı, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve AK Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay tünel çalışmalarını yerinde inceledi.

Konya’nın hatta ülkenin en değerli yatırımlarından biri olan Alacabel tünelinin en büyük projelerden biri olduğunu kaydeden Akyürek, şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Konya’nın her bölgesinde devletin yürüttüğü projeler var. Alacabel tüneli de bunlardan biri. Tünel 7 bin 360 metrelik bir tüpten oluşuyor. İki tüp inbound ve inbound olarak hesaplandığında Giden, burada 14 bin 720 metrelik tünel çalışması yapıldı. Tünelin fiziki sondajı yapıldı. İşlem tamamlandı.”

Tutal, tünel çalışmalarının da hızlı bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Tutal, “Önümüzdeki kış tünel mutlaka açılıp her yönüyle tamamlanmış olacak. Ülkeye çivi çakmayanlara ve ne çakıldığından haberi olmayanlara buradan duyuruyoruz. emeği geçen herkese teşekkür ederim.” söz konusu.

Başkan Tutal, işçilerle kahvaltıda buluştu

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü heyet ile kahvaltı yaparak kutladı.

Birlik ve beraberlik içinde çalışmanın önemine vurgu yapan Tutal, “Biz bir aileyiz. Bir değer varsa o değere inanmalıyız. Buradaki en yüksek değer emektir. İster makine başında çalışsın, ister masa başında. Önemli olan verilen emeği bilmektir.Bayramınız kutlu olsun.” söz konusu.???????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu