Haber

Afganistan’da Atatürk’ü Anma Töreni Düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümü nedeniyle Afganistan’ın başkenti Kabil’de tören düzenlendi.

“10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” kapsamında Kabil’deki Türkiye Büyükelçiliği’nde düzenlenen törene, Türkiye’nin Kabil Misyon Şefi ve Maslahatgüzar Cenk Ünal, Büyükelçilik çalışanları ve Türk kurumlarının temsilcileri katıldı.

Saat 09.05’te Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatı üzerine katılımcılar 1 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nı okudu.

Misyon Şefi Ünal, konuşmasında Atatürk’ün eğitime, bilime, ekonomik kalkınmaya değer veren, ömrünün sonuna kadar milleti için yaşayan bir lider olduğunu vurguladı.

Ünal şunları söyledi:

“10 Kasım yas günüdür ama 10 Kasım derken unutmamamız gereken bir şey var. Her ne kadar Mustafa Kemal Atatürk 10 Kasım’da vefat etse de onun bıraktığı Cumhuriyet bu yıl 100’üncü yılını kutluyor. Dolayısıyla Atatürk bir değil. Sadece 10 Kasım’da anılan lider, bugün “Türkiye’nin neresine baksak Atatürk’ün o gün bıraktığı izi görüyoruz.”

aglasunajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu