Haber

Güney Kore, Kuzey Kore’ye ek yaptırımlar uyguluyor

Güney Kore, Kuzey Kore’nin son füze denemelerine misilleme olarak, yaptırımlar listesine Pyongyang’ın nükleer ve füze geliştirme programında yer alan 4 kişiyi ve 5 kuruluşu daha ekledi.

Kuzey Kore’nin son günlerde yaptığı füze denemeleri Kore Yarımadası ve çevresinde güvenlik endişelerini artırırken, Seul’den Pyongyang’a yönelik ek yaptırımlar geldi. Güney Kore hükümeti, yaptırımlar listesine Pyongyang’ın nükleer silahları ve balistik füze geliştirme programıyla bağlantılı 4 kişi ve 5 kuruluşu daha ekledi. Güney Kore Dışişleri Bakanlığı’ndan edinilen bilgiye göre, yaptırım listesine eklenen 4 kişinin Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi yaptırımlarının kırılmasında rol oynadığı, Kuzey Kore’nin nükleer silah yapmasına 5 kuruluşun katkı sağladığı öğrenildi. ve kömür ihracatı yoluyla balistik füze programı. En son yaptırımların BM Güvenlik Konseyi’nden bağımsız olduğu belirtilirken, Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk-yeol yönetiminde bağımsız olarak uygulanan yaptırımların sayısı 4’e yükseldi. Seul yönetimi en son Kuzey Kore’ye karışan kişi ve kuruluşlara ek yaptırımlar açıklamıştı. 10 Şubat’ta Kore’nin siber saldırıları.

Kuzey Kore son günlerde gerçekleştirdiği füze denemeleriyle uluslararası kamuoyunun gündemine gelirken, Pyongyang yönetimi silah denemelerinin ABD ve onun askeri faaliyetlerine tepki olarak yapıldığını açıkladı. bölgedeki müttefikler. – Seul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu