Haber

Şamil Tayyar’dan partisine eleştiri: Milletvekili transferi siyasetin itibarını zedeliyor

Eski AK Parti Milletvekili ve Merkezi Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Şamil Tayyar, İYİ Parti Eskişehir Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu’nun isim vermeden AK Parti’ye katılmasını eleştirdi.

Şamil Tayyar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Vekaleten transfer, eski Türkiye’nin sivil siyasetin itibarını zedeleyen kötü bir alışkanlığıdır. Gidenleri hain olarak adlandıran, gidenleri kutsayan yaklaşım, milliyete haksızlıktır” dedi. irade.”

Partilerinden ayrılanların da milletvekilliğinden istifa etmesi gerektiğini belirten Tayyar, “Bireyler fikir ayrılığı yaşadığı partilerle yollarını ayırabilir ama ayrılırken milletvekilliğine olan güveni millete iade etmelidir. Hakan Şükür ve arkadaşları AK Parti’den milletvekilleri istifa etti, ‘Milletvekilliğini bırak’ dedik ve haklı çıktık. Ben de aynı noktadayım. Bu vesileyle tüm siyasi partilere de küçük bir not düşeyim: Dar bölgesel seçim sistemini, dönemi getirin. Bingo milletvekilliği sona erecek, sistem huzura kavuşacak ve parlamento güçlenecek” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu